
- Wrocław – 08.03.2017 r.
- Opole – 21.03.2017 r.
- Katowice – 24.03.2017 r.
- Kraków – 10.04.2017 r.
- Rzeszów – 11.04.2017 r.
- Łódź – 24.04.2017 r.
- Gdańsk – 25.04.2017 r.
- Warszawa – 08.05.2017 r.
- Poznań – 09.05.2017 r.
Zasady prowadzenia dokumentacji medycznej
Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego w praktyczny sposób zostaną przedstawione zasady prowadzenia dokumentacji medycznej w nieszpitalnych placówkach medycznych (przychodnie POZ, specjalistyczne, rehabilitacyjne, stomatologiczne, komercyjne, gabinety lekarskie).
Omówiony zostanie cały proces zarządzania dokumentacją w placówce, począwszy od jej stworzenia, poprzez właściwe przechowywanie oraz udostępnianie. Wskażemy aktualne wzory dokumentów, zarówno dokumentacji indywidualnej, jak i zbiorczej, przedstawione zostaną również konieczne oświadczenia pobierane od pacjenta. Zakres szkolenia obejmować będzie zasady prowadzenia dokumentacji wynikające z aktualnych ustaw oraz z przepisów NFZ. Omówimy również zasady prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej EDM oraz pomożemy wytyczyć ścieżkę jej wdrożenia w placówce.
Wiedza zdobyta na kursie pomoże wytyczyć kierunek dostosowania placówki medycznej do aktualnych przepisów związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej.
Osoby zatrudnione w placówkach opieki zdrowotnej, które w swojej pracy zajmują się dokumentacją medyczną.
Kurs składa się z praktycznego wykładu połączonego z elementami prezentacji.
– Akty prawne
– Definicje
– Zasady prowadzenia dokumentacji papierowej
– Zasady prowadzenia dokumentacji elektronicznej
– Oświadczenia oraz zgody pacjenta
– Podział dokumentacji medycznej
– Zapoznanie się z wzorami dokumentów medycznych
– Zasady prowadzenia i przetwarzania dokumentacji medycznej
– Zasady oraz czas przechowywania dokumentacji
– Udostępnianie dokumentacji
– Zasady wystawiania skierowań
– Zasady wystawiania recept
– Elementy dokumentacji indywidualnej
– Elementy dokumentacji zbiorczej
– Dokumentacja poradni ambulatoryjnej
– Dokumentacja indywidualnej oraz grupowej praktyki lekarskie
– Dokumentacja indywidualnej oraz grupowej praktyki pielęgniarskiej
– Dokumentacja w higienie szkolnej
– Wprowadzenie do elektronicznej dokumentacji medycznej
– Archiwizacja dokumentacji medycznej
– Udostępnienie dokumentacji medycznej
Leszek Zając
Specjalista praktyk w zakresie rozliczeń z NFZ, autor publikacji oraz artykułów na tematy rozliczeniowe. Wieloletni wykładowca i trener na szkoleniach obejmujące tematy: Rozliczenia z NFZ, Dokumentacja medyczna, Bezpieczeństwo informacji w placówce medycznej, ABI w medycynie, Obsługi programów medycznych, Proces informatyzacji przychodni i szpitali. Srebrny Partner ASSECO w zakresie programu mMedica. Audytor wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – ISO 27001:2013. Posiada doświadczenie w zakresie audytów eksperckich obejmujących optymalizację kontraktów z NFZ, właściwego zakresu oraz poprawności prowadzenia dokumentacji medycznej w placówce medycznej. | Prezes Zarządu: MediComp Sp. z o.o.
- Czas trwania szkolenia:
Szkolenie jest jednodniowe, odbywa się w godzinach od 9.00 do 16.00, z przerwami na lunch oraz drobny poczęstunek. Szkolenia organizowane są w miastach wojewódzkich oraz na indywidualne zamówienie w siedzibie klienta (w placówce medycznej)
- Forma szkolenia:
Szkolenie składa się z wykładu połączonego z elementami prezentacji oraz z warsztatów ze specjalną sesją zadawania pytań.
Każdy uczestnik w ramach szkolenia otrzyma:
- Zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.
- Zestaw materiałów (Skrypt 90 str A4 + płyta CD)
- Koszt uczestnictwa:
Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi od osoby:
- 360 zł – pierwszy uczestnik z firmy
- 300 zł – każdy następny uczestnik z danej firmy
Cena obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe, certyfikat/zaświadczenie, poczęstunek, lunch. Dojazd, parking oraz ewentualne zakwaterowanie uczestnik pokrywa we własnym zakresie.
- Zgłoszenia uczestnictwa
Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać za pomocą formularza internetowego najpóźniej na 10 dni roboczych przed rozpoczęciem wybranego szkolenia. Po wypełnieniu formularza zostanie do Państwa na podany adres e-mail wysłane potwierdzenie oraz pozostałe szczegóły dotyczące szkolenia.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje data wpłynięcia zgłoszenia.
- Należność za udział
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na konto MediComp Consulting Sp. z o.o.: ING Bank Śląski: nr rachunku 24 1050 1504 1000 0092 1371 9629 na 5 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Bezkosztowa rezygnacja z udziału w szkoleniu może nastąpić najpóźniej na 5 dni roboczych przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail: szkolenie@medicomp.pl /faks: 77 55 00 347).
Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty. Powyższa oferta jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego. Istnieje możliwość zgłoszenia zastępstwa uczestnika szkolenia.
- Szkolenie w siedzibie klienta
Informujemy, że istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Świadczeniodawcy oraz dostosowania go do Państwa indywidualnych potrzeb.
- Wrocław, 08.03.2017 r. – Wrocław
- Opole, 21.03.2017 r. – Opole
- Katowice, 24.03.2017 r. – Katowice
- Kraków, 10.04.2017 r. – Kraków
- Rzeszów, 11.04.2017 r. – Rzeszów
- Łódź, 24.04.2017 r. – Łódź
- Gdańsk, 25.04.2017 r. – Gdańsk
- Warszawa, 08.05.2017 r. – Warszawa
- Poznań, 09.05.2017 r. – Poznań